Select Page

Jak wyróżnić się wśród tysięcy kont na Instagramie?

2021:05:30 | Instagram

Co można zrobić, aby wycisnąć ze swojego profilu i strony na Gym Planner jak najwięcej?

Cała branża fitness jest na instagramie – to fakt. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, omawiając biogram, galerie oraz relacje i posty.

Do dzieła!

Biogram, czyli wizytówka Twojego konta

Uzupełnij swój Biogram! Opisz czego można się spodziewać podczas przeglądania Twojego kanału. Czym zainteresujesz potencjalnego podopiecznego?

Ważne! Limit to 150 znaków. Musisz pisać zwięźle i konkretnie. Dozwolone jest używanie emotikonów oraz hashtagów. Odwiedź popularne kanały na instagramie i zainspiruj się do działania.

To także jedyne miejsce, gdzie możesz umieścić aktywny link na Instagramie. Linki w postach nie są klikalne. Umieść tu link do swojej strony WWW Gym Planner.

Ważne! Skoro linki w postach nie są klikalne, to w jasny sposób zachęcaj użytkowników do odwiedzenia Twojego bio: “Skorzystajcie z promocji na mój najnowszy trening! Link znajdziecie w moim bio. Gotowi na progress?”.

Skoro coś jest dobre, to czemu z tego nie korzystać?

Profil z prawdziwego zdarzenia pozwala użytkownikom eksplorować coś więcej, niż tylko posty. Słyszałeś o galeriach? Możesz stworzyć “foldery” z relacjami z Twojego archiwum:

 1. Galerię z relacjami dotyczącymi porad treningowych;
 2. Galerię z relacjami dotyczącymi porad suplementacyjnych i żywieniowych;
 3. Galerię z relacjami lifestylowymi.
 4. Dowolne, wybrane przez Ciebie zbiory relacji – ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność.

Galerie są genialnym narzędziem, ponieważ agregują Twoje ulubione relacje, które pracują dla Ciebie 24/7. Tak, nawet te, w których linkujesz do swoich usług na Gym Planner!

Ważne! Utrzymuj porządek. Postaw się w perspektywie Twojego przyszłego podopiecznego i spraw, aby przeglądanie każdej z galerii miało sens logiczny i było przyjemne.

Jak umożliwić Twojemu profilowi zapisywanie relacji w archiwum? Kliknij w ten link i zrealizuj kilka bardzo prostych kroków.

 

No dobra, ale o czym właściwie pisać?

 

Kategorie postów lub relacji:

  1. Porady treningowe / video z treningów – post 2 x w tygodniu + częste relacje:

   Treść: Pokaż jak trenujesz i / lub podziel się ze swoimi obserwującymi swoim podejściem do ćwiczeń w ramach wybranej grupy mięśniowej. Nawiąż do planu treningowego lub pakietu treningów, które mogą zakupić na Twojej stronie w Gym Planner.

   Cel: Utrzymywanie relacji ze swoimi fanami, dzielenie się wartościową wiedzą oraz wzbudzenie zainteresowania jedną z Twoich usług.

   Dobra rada: Promocja i ograniczenie czasowe są dobrymi bodźcami popychającymi do zakupu, np. “Przez 3 najbliższe dni kupicie mój trening o 25% taniej!”.

   Ważne: Pamiętaj, że możesz wygenerować specjalny link, który przekieruje Twoich fanów bezpośrednio do zakupu usługi lub produktu.

  2. Porady dietetyczne / porady żywieniowo-lifestylowe – 2 x w tygodniu post + częste relacje:

   Treść: Pokaż swoim podopiecznym w jaki sposób się odżywiasz. Z jakiego powodu wybierasz konkretne produkty, a nie inne? Po jakich posiłkach dobrze Ci się trenuje? Może chcesz polecić swoim podopiecznym konkretny catering ze sklepu Gym Planner i zgarnąć prowizję lub zaproponować zakup swojego plany treningowo-dietetycznego?

   Cel: Budowanie marki osobistej poprzez dzielenie się wartościową wiedzą oraz nawiązanie do Twoich usług / cateringu ze sklepu Gym Planner.

   Dobra rada: Nie koncentruj się na sprzedawaniu, to rób przy okazji. Celem jest szczera chęć edukowania Twoich fanów – długofalowo jest to najlepszą strategią marketingową.

   Ważne: Pamiętaj, że możesz wygenerować specjalny link, który przekieruje Twoich fanów bezpośrednio do zakupu usługi lub produktu.

  3. Styl życia – relacje 2 x w tygodniu + 1 x w tyg post:

   Treść: Trening to nie wszystko! Co robisz, aby odpoczęła Ci głowa? W jakie miejsca lubisz się wybierać? Może chcesz opisać jeden ze swoich legendarnych cheat day? Pokaż się od “ludzkiej strony” i zadaj społeczności pytanie na temat czynności, którą opisujesz w poście – może mają własne przemyślenia, albo także lubią ją wykonywać w wolnym czasie?

   Cel: Zróżnicowanie contentu, który umieszczasz w mediach społecznościowych. Budowanie kompletnego wizerunku. Danie swoim fanom możliwości utożsamienia się z Twoją “ludzką stroną”.

 1. Metamorfozy podopiecznych / pokazanie siebie obok podopiecznego + przekazanie wyrazów uznania – 1 lub 2 x na 2 tygodnie:

  Treść: Pokaż, że Twoje treningi przynoszą rezultaty oraz, że jesteś dumny ze swoich podopiecznych. Od jakiego czasu z Tobą trenują i jaki rodzaj treningu wykonują dzięki Twoim poradom? Z jakimi wyzwaniami musieli sobie poradzić?

  Cel: Budowa marki skutecznego trenera personalnego – pokaż, że współpraca z Tobą przynosi wyniki. Zwiększ szansę na pozyskanie nowych klientów, którzy także chcieliby odmienić swoje życie.

  Dobra rada: Pamiętaj, aby zapytać swoich podopiecznych o zgodę na publikację ich wizerunku. To taktowne zachowanie.

  Ważne: Poleć swoich fanom przejście do Twojej strony WWW w Gym Planner w celu zapoznania się resztą metamorfoz Twoich podopiecznych oraz zaproponuj im zakup pakietu treningowego.

 2. Polecanie produktów ze sklepu – 1 lub 2 x w tygodniu – post + relacja:

  Treść: Opowiedz o swoich ulubionych suplementach – z jakiego powodu zdecydowałeś się skorzystać akurat z tego produktu? W Gym Planner nie jesteś związany jakąkolwiek umową ambasadorską, więc możesz doradzać naprawdę rzetelnie

  Cel: Pokazanie podopiecznym, że znasz się na budowaniu planów suplementacyjnych / dietetycznych oraz sprzedaż produktów w celu zgarnięcia prowizji.

  Dobra rada: Jeżeli polecisz coś, z czego faktycznie lubisz korzystać, to zwiększysz swoją wiarygodność.

  Ważne: Pamiętaj, że możesz wygenerować specjalny link, który przekieruje Twoich fanów bezpośrednio do zakupu produktu.

Stworzenie ciekawego profilu na Instagramie wymaga odrobiny pracy…

…ale zdecydowanie jest tego warty. Stwórz ciekawy Biogram i pomyśl co możesz zaoferować swoim obserwującym w różnych kategoriach postów oraz relacji.

Pamiętaj, aby grupować swoje relacje według kategorii tematycznych, tworząc na ich podstawie galerie – potencjalni podopieczni na pewno to docenią!

 

Jesteśmy tu po to, aby Cię wspierać

Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań, możesz śmiało kontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Dzielenie się wiedzą jest naszą pasją.

Zespół Gym Planner

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com