Skuteczna strona WWW

2021:07:26 | internet

Sztuka sprzedawania przez internet tkwi w szczegółach

Nie każdy, kto zakłada stronę internetową, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest jej optymalizacja. Zarówno pod kątem przejrzystości tekstu, wygody potencjalnych klientów, jak i generowania stabilnej sprzedaży. Żyjemy w czasach, w których wielu specjalistów branży fitness posiada własne strony WWW. Co sprawia, że jedni odnoszą większe sukcesy od drugich?

Wiemy, że początki bywają trudne. Z tego powodu, opracowaliśmy serię skutecznych wskazówek, które pomogą Ci mieć pewność, że wyciskasz ze swojej strony internetowej jak najwięcej.

Spójrz na swoją stronę oczami potencjalnego klienta

Mówiliśmy o tym już nie raz i będziemy o tym przypominać tak często jak to tylko możliwe. Projektując stronę internetową lub produkt zawsze postaw się w perspektywie Twojego potencjalnego klienta.

Wyobraź sobie, że trafiasz na stronę wybranego specjalisty z branży fitness. Jesteś zainteresowany zakupem jego produktu. Fakt, reklama przykuła Twoją uwagę, jednak w dalszym ciągu chcesz poczuć się pewnie z dokonywanym zakupem.

Mimo, że strona sprawia profesjonalne wrażenie, to nie możesz w prosty sposób znaleźć danych kontaktowych, dowodu na istnienie zadowolonych klientów, a sposób zakupu pozostawia wiele do życzenia. Często byle szczegół decyduje o dokonaniu transakcji lub jej braku.

Ćwiczenie – budując stronę lub produkt zadaj sobie następujące pytania:

“Co chce wiedzieć mój potencjalny klient, zanim zdecyduje się na dokonanie zakupu moich usług lub produktów?”
“Co mogę zrobić, aby wzbudzić jak największe zaufanie do mojej wiedzy?”
“Jak pokazać, że inni klienci są zadowoleni z mojej pracy”?

Udzielenie na nie odpowiedzi znacznie ułatwia proces tworzenia treści. Bardzo rekomendujemy wykonanie tego ćwiczenia – w końcu sami nieustannie opieramy na nim naszą pracę.

Od szczegółu do ogółu – jak zbudować profesjonalny wizerunek?

Pamiętaj, że każdy element Twojej strony WWW wpływa na to jak odbierają Cię Twoi potencjalni klienci. Zdjęcia wysokiej jakości, przejrzysta komunikacja, dowód na bycie autorytetem w branży, przykład zadowolonych klientów oraz tego czego można się spodziewać po dokonaniu transakcji – istnieje kilka zabiegów, które znacznie ułatwią pozyskiwanie nowych podopiecznych.

Przejdźmy wspólnie przez każdy z nich – krok po kroku.

Nie samym tekstem żyje człowiek – jak przygotować zdjęcia?

Zdjęcia dobrej jakości, pokazujące Twoją pracę z klientem i kreujące wizerunek specjalisty są podstawą do stworzenia mocnego pierwszego wrażenia.
Jesteś trenerem personalnym? Pokaż zdjęcie, na którym trenujesz swojego podopiecznego. Jesteś dietetykiem? Wstaw zdjęcie, na którym wyglądasz zdrowo i w pełni sił, jesz coś zdrowego lub masz na sobie fartuch medyczny, Zdjęcia są jednymi z pierwszych elementów przyciągających uwagę użytkownika. Zadbaj o to, aby wywołały bezpośrednie skojarzenia z Twoją profesją i produktami.

Cenna wskazówka: kontakt wzrokowy z odbiorcą zdjęcia przykuwa uwagę, a uśmiech wzbudza sympatię – warto to wykorzystać!

Wgrywanie zdjęć na stronie WWW w Gym Planner:

Wymiary zdjęcia na stronie WWW:

Zdjęcie profilowe: Maksymalny rozmiar pliku to: 800KB. Format pliku: .jpg .jpeg .gif .png
Zdjęcie w tle: Maksymalny rozmiar pliku to: 5MB. Format pliku: .jpg .jpeg .gif .png

Zdjęcie profilowe:

 1. Zaloguj się do swojego panelu
 2. Kliknij na swoje zdjęcie profilowe
 3. Kliknij na przycisk Zmień zdjęcie profilowe
 4. Wybierz zdjęcie profilowe z dostępnych na dysku Twojego urządzenia
 5. Wykadruj odpowiednio zdjęcie
 6. Kliknij Zapisz

Zdjęcie profilowe możesz zmienić także przechodząc do zakładki Wizytówka, a następnie do zakładki Informacje podstawowe.

Zdjęcie w tle – główne na Twojej stronie:

 1. Zaloguj się do swojego panelu
 2. Kliknij na swoje zdjęcie w tle
 3. Kliknij na przycisk Zmień zdjęcie w tle
 4. Wybierz zdjęcie lub grafikę z dostępnych na dysku Twojego urządzenia
 5. Wykadruj odpowiednio zdjęcie
 6. Kliknij Zapisz

Zdjęcie w tle możesz zmienić także przechodząc do zakładki Wizytówka, a następnie do zakładki Wygląd strony.

Opracowanie głównego hasła u góry strony:

Hasło u góry strony przyciąga uwagę użytkownika zaraz po zapoznaniu się ze zdjęciem. To swojego rodzaju motto, które reprezentuje Twoje podejście do tego co robisz. Oto przykłady haseł, które przypadły nam do gustu:

“Bez ambicji, człowiek niczego nie rozpocznie, a bez pracy niczego nie skończy”
“Nieważne w jakim jesteś wieku oraz co robiłeś do tej pory. Pomogę Ci osiągnąć Twój cel”
“Wszystko czego potrzebujesz do poprawienia swoich wyników. Porady treningowe i dietetyczne”

Już na samym początku możesz zmotywować kogoś do dalszej eksploracji tego co masz mu do powiedzenia. Postaw na autentyczność i zastanów się jaki cel lub jak misja stoją za Twoimi usługami.

Podstawowe informacje – co ma prawdziwe znaczenie?

Każda osoba, która trafi na Twoją stronę musi dowiedzieć się podstawowych rzeczy, które pozwolą jej na określenie, czy masz potencjał, aby zacząć z Tobą współpracować.

Do takich informacji należą:

 1. Miejsce, w którym prowadzisz zajęcia / treningi / porady 1 na 1;
 2. Lata doświadczenia;
 3. Możliwość prowadzenia zajęć online;
 4. Średnia cena za sesje / trening / produkt;
 5. Twoje specjalizacje.

Zadziwiająco dużo specjalistów rozpoczynających swoją przygodę ze światem online pomija te szczegóły. Ktoś, kto nie ma kompletu informacji pod ręką, poszuka ich u innego specjalisty. Nikt nie lubi tracić czasu na szukanie czegoś, co powinno być proste do znalezienia.

Przedstawienie swojego doświadczenia, misji oraz celu

To jeden z ważniejszych elementów na stronie WWW. Na tym etapie musisz sprawić, że użytkownik zacznie postrzegać pieniądze, które ma wydać na Twój produkt jako inwestycje w samego siebie. Pamiętaj, aby:

1. Opisać swoją historię. Z jakiego powodu jesteś tym, kim jesteś i dzielisz się tą specjalistyczną wiedzą ze światem? Co doprowadziło Cię do tego momentu?

2. Przedstawić swój cel i misję. Jesteś trenerem personalnym i chcesz, aby każdy z Twoich podopiecznych zdał sobie sprawę z pełnego potencjału swojego ciała? Jesteś fizjoterapeutą i chcesz, aby każdy mógł cieszyć się życiem bez ograniczeń? To moment, w którym dzielisz się tym co motywuje Cię do wykonywania zawodu. Nie bój się inspirować do działania – ta energia przyciągnie do Ciebie ludzi!

3. Pokazać, że posiadasz wiedzę na temat tego co robisz – ma to ogromny wpływ na zaufanie do Twojej marki osobistej. Masz certyfikaty, dyplomy, wygrywasz zawody i konkursy, a może napisałeś 3 książki na temat Twojej specjalizacji? Pochwal się tym!

4. Jeżeli z Twoich porad, usług i produktów korzysta już sporo osób, to koniecznie zaznacz to w swoim opisie. W sprzedaży internetowej nazywamy to społecznym dowodem słuszności. Fakt, że z Twoich usług są zadowoleni inni ludzie tylko potwierdza ich wiarygodność.

Wskazówka: ogólne informacje lub przymiotniki rzadko przekonują ludzi do dokonania zakupu. Zamiast pisać o “wielu usatysfakcjonowanych” klientach, po prostu podaj liczbę zadowolonych osób, z którymi współpracowałeś w ciągu ostatnich lat.

Nie komplikuj zakupu produktu oraz dokonywania płatności

Pamiętasz czasy, w których specjaliści z branży fitness prosili o płatność za swoje usługi wysyłając swoim klientom dane do przelewu? Wiązało się to ze zbędnym wysiłkiem dla osób chcących skorzystać z ich usług. W końcu istnieje wiele sposobów, aby skrócić ten proces to minimum. Prosta i szybka metoda płatności pokazuje, że szanujesz czas swoich potencjalnych klientów oraz dbasz o ich potrzeby.

Na rynku istnieje wiele dostępnych rozwiązań. Zakładając stronę w Gym Planner otrzymujesz moduł szybkich płatności Dotpay. Wystarczy kilka kliknięć użytkownika, a pieniądze zarobione na sprzedaży produktu w mig trafią na Twoje konto. To powinno być proste!

Spraw, aby ludzie z przyjemnością wydawali pieniądze na Twoje usługi

Twoim zadaniem jest zagwarantowanie jak najmniejszego dyskomfortu przy zakupie Twoich produktów. W marketingu nazywa się to brakiem “tarcia”. Spraw, aby Twój klient nie czuł się, jakby wysyłał pieniądze w próżnię. Zadbaj o to, aby wiedział czego spodziewać się po tym, gdy pieniądze trafią na Twoje konto.

Ktoś zdecydował się na zakup e-book’a? Napisz w ciągu ilu godzin lub dni wyślesz mu go na skrzynkę e-mail.

Ktoś wykupił trening stacjonarny 1 na 1? Powiedz mu, w jakim czasie się z nim skontaktujesz lub przekaż mu link do kalendarza, aby wybrał wygodny dla siebie termin. Opisz sposób, w jaki zazwyczaj rozpoczynasz współpracę z nowymi podopiecznymi.

Dokładne opisanie kroków następujących po zakupie jest zabiegiem, który znacznie podnosi sprzedaż w internecie. Zbuduj komfortową atmosferę podczas dokonywania zakupu, a zdobędziesz zaufanie użytkowników.

Dowód społecznej słuszności – lubimy to, co lubią inni ludzie

Pokaż zainteresowanym osobom, że odnosisz sukcesy w swojej pracy z podopiecznymi. Częstymi przykładami są opinie zadowolonych klientów lub wyniki, które odnieśli dzięki korzystaniu z Twoich konsultacji. To potężna technika sprzedażowa, która często przeważa o podjęciu decyzji o zakupie. W końcu każdy pragnie poświęcić swój czas i pieniądze na coś, co ma potwierdzoną skuteczność, prawda?

Pochwal się metamorfozami lub sukcesami swoich klientów. Pokaż, że Twoja wiedza i doświadczenie pomogą osiągnąć cel nowym podopiecznym.

Stworzenie skutecznej strony sprzedażowej nie musi być trudne

Przyjmij perspektywę Twoich potencjalnych klientów, skup się na przekazaniu im wszystkich detali, których mogą potrzebować, przygotuj ładne, reprezentatywne zdjęcia oraz silne główne hasło i opis. Pochwal się swoim doświadczeniem, pokaż co motywuje Cię do dzielenia się wiedzą i udowodnij, że Twoje produkty gwarantują rezultaty. Upewnij się, że płatność za Twoje usługi da się zrealizować w prosty sposób…

…i dopnij swego generując przychody ze świata online.

 

Jesteśmy tu po to, aby Cię wspierać

Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań, możesz śmiało kontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Dzielenie się wiedzą jest naszą pasją.

Zespół Gym Planner

Wiola Gym Planner

Wiola Gym Planner

Fizjoterapeuta, trener personalny

Jestem instruktorką fitness oraz specjalistką do spraw żywienia i suplementacji 🏃🏻‍♀️
Pomagam spełniać marzenia oraz cele, z którymi ludzie zgłaszają się do mnie.
We współpracy używam własnych, innowacyjnych metod treningowych, które są wynikiem kilkuletnich doświadczeń. Oprócz treningów personalnych, jestem konsultantką ds. zdrowego odżywiania i suplementacji. 
Podczas treningów, każdy jest traktowany z indywidualnym, profesjonalnym podejściem. Na Ziemi nie ma dwóch tych samych osób, tych samych potrzeb i oczekiwań. Ogromną wagę przywiązuję do techniki wykonywanych ćwiczeń, dbam o pozytywną i pełną motywacji atmosferę.

Postaw na metamorfozę. Także swojego biznesu

Postaw na metamorfozę. Także swojego biznesu

Czy kilka zdjęć może wpłynąć na rozwój biznesu? Może - pod warunkiem, że są robione w przemyślany i spójny sposób. Przekonaj się, w jaki sposób przekuć uwiecznione na zdjęciach sukcesy podopiecznych… w skuteczny rozwój własnej kariery! Czego oczy nie widzą, tego…...

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 1

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 1

Pokażemy Ci, że jest inaczej! Stworzenie pierwszego produktu i wypromowanie go w internecie może wydawać się sposobem na zarabianie pieniędzy, zarezerwowanym wyłącznie dla osób z dużym doświadczeniem. Nic bardziej mylnego! Jeżeli się nad Tym głębiej zastanowisz, to...

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 2

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 2

Pokażemy Ci, że jest inaczej! To druga część artykułu, który ma na celu pomóc Ci w skutecznym i bezbolesnym zarabianiu pieniędzy przez internet. Obydwie części niosą ze sobą dużą wartość. Jeżeli jeszcze nie zdążyłeś, to zapoznaj się z częścią pierwszą klikając tutaj:...

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com