Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 1

2021:06:09 | internet, sprzedaż

Pokażemy Ci, że jest inaczej!

Stworzenie pierwszego produktu i wypromowanie go w internecie może wydawać się sposobem na zarabianie pieniędzy, zarezerwowanym wyłącznie dla osób z dużym doświadczeniem. Nic bardziej mylnego!

Jeżeli się nad Tym głębiej zastanowisz, to wypromowanie produktu w internecie składa się z zestawu określonych czynności.

  • Stworzenia i opisania produktu;
  • Umieszczenia go na swojej stronie WWW w Gym Planner;
  • Pokazania zainteresowanym użytkownikom, że znasz się na tym, co sprzedajesz;
  • Wypromowania produktu i wygenerowania sprzedaży.

Postanowiliśmy pomóc Ci w stawianiu pierwszych kroków w tej marketingowo-sprzedażowej dżungli, rozbijając ten proces na części pierwsze.

Zaprezentowanie produktu – diabeł tkwi w szczegółach

Nawet najlepszy produkt nie odniesie sukcesu, jeśli nikt nie zdecyduje się z nim zapoznać. Co można zrobić, aby przykuć uwagę osoby odwiedzającej Twoją stronę, zachęcić ją do zapoznania się z opisem tego co sprzedajesz, a następnie zachęcić do zakupu?

Przygotowanie nagłówka / nazwy produktu

Postaw się w perspektywie Twojego potencjalnego klienta. Wchodzisz na stronę internetową autorytetu z branży fitness i zapoznajesz się z tym co ma do zaoferowania. Szukasz czegoś konkretnego i inwestujesz w to swój czas. Do tej pory przejrzałeś sporo produktów promowanych przez jego konkurencję, więc dosłownie rzucasz okiem na poszczególne sekcje. Chcesz szybko zdobyć wymagane informacje do podjęcia decyzji o zakupie, a do tego być przekonanym, że to dobra decyzja.

Nagłówek jest pierwszym elementem, który rzuca się w oczy podczas wstępnego oceniania Twojej propozycji. Powinien w jasny sposób przedstawiać formę, z którą zapozna się Twój nowy klient po jego zakupie. Innymi słowy: jeśli sprzedajesz E-book, czy też video treningowe, to konieczne jest uwzględnienie tego w nagłówku.

Kolejnym istotnym elementem jest zaznaczenie korzyści płynącej z zakupu Twojego produktu. Załóżmy, że przygotowujesz się do publikacji e-booka z rozpisanym zestawem ćwiczeń brzucha, opartych na masie własnego ciała.

Przeanalizujmy te dwa nagłówki:

  1. “Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha.” Cena: 49 złotych.
  2. “E-book: Silny brzuch w 8 tygodni bez wychodzenia z domu. Autorska i sprawdzona metoda” Cena: 49 złotych.
  3. Kliknij na przycisk Zmień zdjęcie profilowe

Obydwa E-booki oferują dokładnie to samo, jednak zaprezentowane nagłówki tworzą kompletnie inne wrażenie. Nagłówek drugi składa obietnicę uzyskania silnego brzucha, w ciągu 8 tygodni, bez wychodzenia z domu, a w dodatku jest to skuteczna, zweryfikowana przez Ciebie metoda. Po prostu wzbudza zaufanie.

Operowanie tzw. językiem korzyści jest cenną umiejętnością, która pozwala zwiększyć atrakcyjność tego co masz do zaproponowania.

Ćwiczenie: za każdym razem, gdy tworzysz produkt oraz jego opis, zastanów się nad tym co przekonałoby Cię do jego zakupu. Pamiętaj, że opis musi mieć pokrycie z rzeczywistością!

Przygotowanie opisu produktu

Udało Ci się przykuć uwagę użytkownika, jednak tak samo ważne jest pójście za ciosem. Opis produktu jest rozwinięciem obietnic złożonych w nagłówku. Spraw, że użytkownik zacznie postrzegać pieniądze, które ma wydać na Twój produkt jako inwestycje w samego siebie. Pamiętaj, aby:

  1. Opisać powód, dla którego stworzyłeś produkt: “Moim celem jest sprawienie, aby każdy, niezależnie od możliwości, mógł sobie pozwolić na skuteczny rozwój sylwetki”. Potencjalnych klientów przyciągają misja i cel, z powodu których opublikowałeś swój e-book.
  2. Zaznaczyć kontekst Twojego doświadczenia: “Zestaw ćwiczeń, które stosuje regularnie, i które rozwijam od 7 lat jako trener personalny”. Warto pokazać, że posiadasz wiedzę na temat tego co robisz – ma to ogromny wpływ na zaufanie do Twojej marki osobistej.
  3. Zdefiniować czas, w którym ktoś zobaczy obiecywane przez Ciebie rezultaty: “W ciągu 8 tygodni zdobędziesz narzędzia do kształtowania mięśni brzucha”.
  4. Opiszesz zawartość: “E-book w płynny sposób przeprowadzi Cię od ćwiczeń podstawowych po średnio-zaawansowane. Krok po kroku”.
  5. Jeżeli Twoi podopieczni korzystają z podobnych ćwiczeń lub kilkadziesiąt osób dokonało już zakupu Twojego e-booka – napisz o tym. W sprzedaży internetowej nazywamy to społecznym dowodem słuszności. Fakt, że z produktu są zadowoleni inni ludzie potwierdza jego wiarygodność.
  6. Zastanowić się które problemy potencjalnych klientów rozwiązuje Twój e-book i odwołaj się do nich w tekście: “Już nigdy więcej nie zastanawiaj się, w jaki sposób dobrać efektywne i skuteczne ćwiczenia trenując w domu”.

Potęga społeczności – jak zarabiać w social media?

Media społecznościowe są niesamowitym narzędziem do generowania przychodu. W końcu każda obserwująca Cię osoba ma potencjał do tego, aby stać się Twoim klientem, a wraz z rosnącym przekonaniem na temat Twojego profesjonalizmu – dokonywać zakupów kolejnych produktów. Aktywność w social mediach można podzielić na dwie główne kategorie:

Działania bezpłatne (organiczne), czyli:

  • działania mające na celu budowę Twojego wizerunku;
  • zapełnianie Twoich profili treściami dobrej jakości;
  • nawiązywanie kontaktu ze swoją społecznością;
  • dzielenie się darmową wiedzą i poradami, które Twoja społeczność uzna za przydatne;
  • przedstawianie Twoich produktów oraz wywoływanie dyskusji na ten temat;
  • chwalenie się postępami Twoich podopiecznych;
  • nawiązywanie współpracy z innymi specjalistami z branży.

Działania płatne, czyli:

  • wychodzenie ze swoim produktem do szerszej społeczności;
  • pozyskiwanie nowych obserwujących.

Działania bezpłatne – jak zacząć?

Działania bezpłatne są kluczem do zbudowania biznesu online z prawdziwego zdarzenia. Wyobraź sobie, że masz do wyboru dwa e-booki dotyczące ćwiczenia w domu. Obydwa podobnej jakości. Jeden z nich jest oferowany przez trenera, który nie posiada własnej strony WWW, Fanpage’a, kanału na instagramie. Drugi udokumentował swój progress, swoje przemyślenia na temat diety, suplementacji oraz ćwiczeń, których dotyczy e-book.

Prawie wszyscy potencjalni klienci zdecydują się na zakup u trenera, który wzbudził w nich większe zaufanie oraz do którego wyników mogą aspirować. Skoro sprzedajesz produkt / szkolenie / konsultację dotyczącą zdrowego odżywiania, to warto zamieścić kilka postów na ten temat i pokazać, że Twoja wiedza jest rzetelna oraz, że znasz się na tym co robisz.

Pamiętaj – kontekst, który nadajesz swoim produktom ma znaczenie!

Jakie posty sprawiają, że potencjalni klienci chcą Cię obserwować?

Porady lub video treningowe:

Pokaż jak trenujesz i podziel się ze swoimi obserwującymi swoim podejściem do ćwiczeń w ramach wybranej grupy mięśniowej.

Porady dietetyczne:

Pokaż swoim podopiecznym w jaki sposób się odżywiasz. Z jakiego powodu wybierasz konkretne produkty, a po jakich posiłkach dobrze Ci się trenuje?

Przedstawienie Twojego stylu życia:

Trening to nie wszystko! Co robisz, aby odpoczęła Ci głowa? W jakie miejsca lubisz się wybierać? Może chcesz opisać jeden ze swoich legendarnych cheat day? Pokaż się od “ludzkiej strony” i zadaj społeczności pytanie na temat czynności, którą opisujesz w poście – może mają własne przemyślenia, albo także lubią ją wykonywać w wolnym czasie?

 Chwalenie się metamorfozami podopiecznych:

Pokaż, że Twoje treningi przynoszą rezultaty oraz, że jesteś dumny ze swoich podopiecznych. Od jakiego czasu z Tobą trenują i jaki rodzaj treningu wykonują dzięki Twoim poradom? Z jakimi wyzwaniami musieli sobie poradzić?

Zdecyduj się na pisanie jednego lub dwóch postów tygodniowo w ramach każdej z kategorii. To swojego rodzaju mapa tworzenia postów, która zdejmuje z Ciebie ciężar pytania “o czym mam dziś napisać?”.

Trochę dyscypliny i zanim się obejrzysz, Twoje tablice w mediach społecznościowych zapełnią się dobrym contentem.

Odpowiednie opisanie swojego produktu…

…oraz rozpoczęcie przygody z nadawaniem mu kontekstu w social mediach to dopiero początek przygody.

Zapoznaj się z drugą częścią artykułu “Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Pokażemy Ci, że jest inaczej!”, która przeprowadzi Cię przez metody generowania zainteresowania wśród Twoich obserwujących, czyli potencjalnych klientów: LINK DO DRUGIEJ CZĘŚCI ARTYKUŁU

 

Jesteśmy tu po to, aby Cię wspierać

Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań, możesz śmiało kontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Dzielenie się wiedzą jest naszą pasją.

Zespół Gym Planner

Wiola Gym Planner

Wiola Gym Planner

Fizjoterapeuta, trener personalny

Postaw na metamorfozę. Także swojego biznesu

Postaw na metamorfozę. Także swojego biznesu

Czy kilka zdjęć może wpłynąć na rozwój biznesu? Może - pod warunkiem, że są robione w przemyślany i spójny sposób. Przekonaj się, w jaki sposób przekuć uwiecznione na zdjęciach sukcesy podopiecznych… w skuteczny rozwój własnej kariery! Czego oczy nie widzą, tego…...

Jak dobrze opisać (i sprzedawać) swoje produkty w internecie

Jak dobrze opisać (i sprzedawać) swoje produkty w internecie

Wyróżnij się na tle konkurencji, czyli jak dobrze opisać (i sprzedawać) swoje produkty w internecie Założyłeś stronę w Gym Planner. Twoje social media hulają. Dodałeś też produkty, które oferujesz - ale cały czas nic się nie dzieje! To dobry moment, aby przyjrzeć się...

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com