Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 2

2021:07:26 | internet

Pokażemy Ci, że jest inaczej!

To druga część artykułu, który ma na celu pomóc Ci w skutecznym i bezbolesnym zarabianiu pieniędzy przez internet. Obydwie części niosą ze sobą dużą wartość. Jeżeli jeszcze nie zdążyłeś, to zapoznaj się z częścią pierwszą klikając tutaj: LINK DO PIERWSZEJ CZĘŚCI ARTYKUŁU

Opisałeś produkt i udowodniłeś, że znasz się na tym co sprzedajesz. Jak pokazać go światu?

Pierwsze koty za płoty. Stworzenie produktu i nadanie mu kontekstu merytorycznego jest podstawą do wykonania kolejnych kroków. Przed Tobą stworzenie prostej grafiki lub materiału video oraz zamieszczenie postów i relacji w social media.

Jak stworzyć prostą grafikę dopasowaną do formatów social media?

Nie musisz być grafikiem, aby stworzyć kreację, dzięki której wypromujesz swój produkt. Wystarczy znać wymiary pliku, aby mieć kontrolę nad tym jak wyświetla się mediach społecznościowych, przygotować swoje zdjęcie, dodać adekwatny napis oraz wzbogacić je o elementy przyciągające uwagę.

Polecamy skorzystanie z darmowego programu https://www.canva.com/. To proste i intuicyjne narzędzie, które pozwala na wybranie “powierzchni” grafiki o dowolnych wymiarach.

Wymiary posta na Facebooku lub Instagramie to: 1080 x 1080;
Wymiary relacji na Facebooku lub Instagramie to: 1080 x 1920.

Ważne: Tworząc grafikę zastanów się nad tym w jaki sposób będzie łączyć się z produktem. Postaw się w perspektywie potencjalnego klienta, który się z nią zapoznaje otrzyma komplet informacji, które zachęcą go do zapoznania się z opisem tego co sprzedajesz.

Możliwości “ukryte” w postach i relacjach

Posty jak i relacje mogą składać się z serii grafik, np. z 5 następujących po sobie obrazów lub video, które zainteresują Twojego potencjalnego klienta, a następnie płynnie poprowadzą go ku sprzedaży.

Oto przykład takiego mechanizmu, na przykładzie relacji:

 1. “Hej, czy zawsze chciałeś mieć płaski i silny brzuch?”
 2. “…jednak nie zawsze łatwo jest dobrać ćwiczenia lub znaleźć motywację”
 3. “Przygotowałem dla Ciebie e-book, który w 8 tygodni poprowadzi Cię do wyrzeźbionego brzucha”
 4. “Zawiera zestawy ćwiczeń, tydzień po tygodniu, z których korzystam już od kilku lat”
 5. “Jak widzisz – wyniki mówią same za siebie ;)”
 6. “To co? Gotowy na progress?”

Posty i relacje oparte na pojedynczej grafice pozwalają na przekazanie większej ilości informacji naraz lub przekierowania do zakupu produktu bezpośrednio po zobaczeniu kreacji.

Serie relacji lub grafik w poście wywołują większą ciekawość, zaangażowanie, a chęć zakupu jest wyższa – jednak tylko wśród osób, które dotarły do końca serii. Za każdym razem gdy zechcesz wypromować produkt, upewnij się, że przetestowałeś obydwie formy komunikacji.

Promocja Twojego produktu – strategia krok po kroku

 1. Utworzenie produktu;(im lepsza jakość np zdjec/filmow tym większy zwrot z inwestycji)
 2. Opisanie produktu;
 3. Stworzenie grafik;
 4. Stworzenie treści wokół produktu – umieszczenie postów powiązanych z treścią np. e-booka. Zadawanie pytań swojej społeczności, angażowanie ich do udzielenia się pod postami.
 5. Umieszczenie produktu na stronie WWW w Gym Planner;
 6. Generowanie linku do produktu;
 7. Wstawienie postów lub relacji na mediach społecznościowych z przekierowaniem do produktu.

Regularnie odświeżaj obecność swoich produktów w social mediach

Jeżeli twój produkt nie dezaktualizuje się z czasem, to nastaw się na zyski rosnące z jego sprzedaży wraz z regularnie tworzonymi treściami, zwiększającymi zaufanie do Twojej wiedzy wśród potencjalnych klientów. Powiedzmy, że za pierwszym razem sprzedałeś 60 e-booków. Przez kolejne tygodnie skoncentruj się na zamieszczaniu postów, w których omawiasz jego zakres tematyczny z różnych perspektyw. Możesz także linkować do swojego produktu.

Zmień grafiki i opisy, tak aby nie były dokładną kopią poprzednich kreacji. W ten sposób ponownie przyciągniesz uwagę użytkowników, którzy zobaczyli pierwszą reklamę.

Zwiększenie szansy na zakup

Istnieje kilka technik pozwalających na zwiększenie szansy na zakup:

 1. Postawienie siebie w roli autorytetu;
 2. Pokazanie, że inne osoby korzystają z produktu;
 3. Wzbudzenie sympatii do swojej osoby;
 4. Wywołanie zaangażowania i konsekwencji, np. ktoś kupił pierwszą część e-booka za 7 zł, więc proponujemy mu jej rozwinięcie, które “zmieni zasady gry” za 37 zł;
 5. Przedstawienie e-booka w promocyjnej cenie, zestawiając ją z poprzednią ceną;
 6. Pokazanie, że promocyjna oferta jest limitowana czasowo;
 7. Zestawienie wiedzy zawartej w e-booku i jego kosztu z kosztem przedstawienia tej samej wiedzy w formie konsultacji 1 na 1.

Powiększanie swojej społeczności w social media działaniami bezpłatnymi…

To zadanie, które wymaga Twojego stałego zaangażowania, ponieważ opiera się na regularnym tworzeniu contentu.

Dodawaj regularnie nowe posty, eksploruj popularne na Instagramie i Facebooku hashtagi oraz komentuj posty innych specjalistów, którzy przyciągają do siebie osoby mogące zostać Twoimi potencjalnymi klientami. Buduj z nimi relacje, uzyskuj ich sympatię i dziel się z nimi darmową wiedzą. To szybko się zwraca! Nawiązuj współpracę z innymi specjalistami i polecajcie swoje produkty.

…oraz działaniami płatnymi

 

Inwestując nieznaczne sumy pieniędzy jesteś w stanie przeprowadzić kampanię pozyskującą nowych obserwujących. Poproś swojego opiekuna reklamy o stworzenie ogólnej kreacji promującej Twój profil lub o wypromowanie jednego z Twoich produktów.

Sprzedawanie produktów w mediach społecznościowych…

…to proces, który będzie stawał się coraz prostszy z każdą kolejną próbą. Nie zniechęcaj się, stawiaj na dyscyplinę i systematyczność, a po pewnym czasie rezultaty naprawdę Cię zaskoczą.

 

Jesteśmy tu po to, aby Cię wspierać
Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań, możesz śmiało kontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Dzielenie się wiedzą jest naszą pasją.
Zespół Gym Planner

Wiola Gym Planner

Wiola Gym Planner

Fizjoterapeuta, trener personalny

Jestem instruktorką fitness oraz specjalistką do spraw żywienia i suplementacji 🏃🏻‍♀️
Pomagam spełniać marzenia oraz cele, z którymi ludzie zgłaszają się do mnie.
We współpracy używam własnych, innowacyjnych metod treningowych, które są wynikiem kilkuletnich doświadczeń. Oprócz treningów personalnych, jestem konsultantką ds. zdrowego odżywiania i suplementacji. Z zamiłowania pasjonatka psychologii sportu i pozytywnej motywacji.
Podczas treningów, każdy jest traktowany z indywidualnym, profesjonalnym podejściem. Na Ziemi nie ma dwóch tych samych osób, tych samych potrzeb i oczekiwań. Ogromną wagę przywiązuję do techniki wykonywanych ćwiczeń, dbam o pozytywną i pełną motywacji atmosferę.

 

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 1

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 1

Pokażemy Ci, że jest inaczej! Stworzenie pierwszego produktu i wypromowanie go w internecie może wydawać się sposobem na zarabianie pieniędzy, zarezerwowanym wyłącznie dla osób z dużym doświadczeniem. Nic bardziej mylnego! Jeżeli się nad Tym głębiej zastanowisz, to...

Skuteczna strona WWW

Skuteczna strona WWW

Sztuka sprzedawania przez internet tkwi w szczegółach Nie każdy, kto zakłada stronę internetową, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest jej optymalizacja. Zarówno pod kątem przejrzystości tekstu, wygody potencjalnych klientów, jak i generowania stabilnej sprzedaży....

Postaw na metamorfozę. Także swojego biznesu

Postaw na metamorfozę. Także swojego biznesu

Czy kilka zdjęć może wpłynąć na rozwój biznesu? Może - pod warunkiem, że są robione w przemyślany i spójny sposób. Przekonaj się, w jaki sposób przekuć uwiecznione na zdjęciach sukcesy podopiecznych… w skuteczny rozwój własnej kariery! Czego oczy nie widzą, tego…...

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com