Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 1

2021:06:09 | internet, sprzedaż

Pokażemy Ci, że jest inaczej!

Stworzenie pierwszego produktu i wypromowanie go w internecie może wydawać się sposobem na zarabianie pieniędzy, zarezerwowanym wyłącznie dla osób z dużym doświadczeniem. Nic bardziej mylnego!

Jeżeli się nad Tym głębiej zastanowisz, to wypromowanie produktu w internecie składa się z zestawu określonych czynności.

 • Stworzenia i opisania produktu;
 • Umieszczenia go na swojej stronie WWW w Gym Planner;
 • Pokazania zainteresowanym użytkownikom, że znasz się na tym, co sprzedajesz;
 • Wypromowania produktu i wygenerowania sprzedaży.

Postanowiliśmy pomóc Ci w stawianiu pierwszych kroków w tej marketingowo-sprzedażowej dżungli, rozbijając ten proces na części pierwsze.

Zaprezentowanie produktu – diabeł tkwi w szczegółach

Nawet najlepszy produkt nie odniesie sukcesu, jeśli nikt nie zdecyduje się z nim zapoznać. Co można zrobić, aby przykuć uwagę osoby odwiedzającej Twoją stronę, zachęcić ją do zapoznania się z opisem tego co sprzedajesz, a następnie zachęcić do zakupu?

Przygotowanie nagłówka / nazwy produktu

Postaw się w perspektywie Twojego potencjalnego klienta. Wchodzisz na stronę internetową autorytetu z branży fitness i zapoznajesz się z tym co ma do zaoferowania. Szukasz czegoś konkretnego i inwestujesz w to swój czas. Do tej pory przejrzałeś sporo produktów promowanych przez jego konkurencję, więc dosłownie rzucasz okiem na poszczególne sekcje. Chcesz szybko zdobyć wymagane informacje do podjęcia decyzji o zakupie, a do tego być przekonanym, że to dobra decyzja.

Nagłówek jest pierwszym elementem, który rzuca się w oczy podczas wstępnego oceniania Twojej propozycji. Powinien w jasny sposób przedstawiać formę, z którą zapozna się Twój nowy klient po jego zakupie. Innymi słowy: jeśli sprzedajesz E-book, czy też video treningowe, to konieczne jest uwzględnienie tego w nagłówku.

Kolejnym istotnym elementem jest zaznaczenie korzyści płynącej z zakupu Twojego produktu. Załóżmy, że przygotowujesz się do publikacji e-booka z rozpisanym zestawem ćwiczeń brzucha, opartych na masie własnego ciała.

Przeanalizujmy te dwa nagłówki:

 1. “Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha.” Cena: 49 złotych.
 2. “E-book: Silny brzuch w 8 tygodni bez wychodzenia z domu. Autorska i sprawdzona metoda” Cena: 49 złotych.
 3. Kliknij na przycisk Zmień zdjęcie profilowe

Obydwa E-booki oferują dokładnie to samo, jednak zaprezentowane nagłówki tworzą kompletnie inne wrażenie. Nagłówek drugi składa obietnicę uzyskania silnego brzucha, w ciągu 8 tygodni, bez wychodzenia z domu, a w dodatku jest to skuteczna, zweryfikowana przez Ciebie metoda. Po prostu wzbudza zaufanie.

Operowanie tzw. językiem korzyści jest cenną umiejętnością, która pozwala zwiększyć atrakcyjność tego co masz do zaproponowania.

Ćwiczenie: za każdym razem, gdy tworzysz produkt oraz jego opis, zastanów się nad tym co przekonałoby Cię do jego zakupu. Pamiętaj, że opis musi mieć pokrycie z rzeczywistością!

Przygotowanie opisu produktu

Udało Ci się przykuć uwagę użytkownika, jednak tak samo ważne jest pójście za ciosem. Opis produktu jest rozwinięciem obietnic złożonych w nagłówku. Spraw, że użytkownik zacznie postrzegać pieniądze, które ma wydać na Twój produkt jako inwestycje w samego siebie. Pamiętaj, aby:

 1. Opisać powód, dla którego stworzyłeś produkt: “Moim celem jest sprawienie, aby każdy, niezależnie od możliwości, mógł sobie pozwolić na skuteczny rozwój sylwetki”. Potencjalnych klientów przyciągają misja i cel, z powodu których opublikowałeś swój e-book.
 2. Zaznaczyć kontekst Twojego doświadczenia: “Zestaw ćwiczeń, które stosuje regularnie, i które rozwijam od 7 lat jako trener personalny”. Warto pokazać, że posiadasz wiedzę na temat tego co robisz – ma to ogromny wpływ na zaufanie do Twojej marki osobistej.
 3. Zdefiniować czas, w którym ktoś zobaczy obiecywane przez Ciebie rezultaty: “W ciągu 8 tygodni zdobędziesz narzędzia do kształtowania mięśni brzucha”.
 4. Opiszesz zawartość: “E-book w płynny sposób przeprowadzi Cię od ćwiczeń podstawowych po średnio-zaawansowane. Krok po kroku”.
 5. Jeżeli Twoi podopieczni korzystają z podobnych ćwiczeń lub kilkadziesiąt osób dokonało już zakupu Twojego e-booka – napisz o tym. W sprzedaży internetowej nazywamy to społecznym dowodem słuszności. Fakt, że z produktu są zadowoleni inni ludzie potwierdza jego wiarygodność.
 6. Zastanowić się które problemy potencjalnych klientów rozwiązuje Twój e-book i odwołaj się do nich w tekście: “Już nigdy więcej nie zastanawiaj się, w jaki sposób dobrać efektywne i skuteczne ćwiczenia trenując w domu”.

Potęga społeczności – jak zarabiać w social media?

Media społecznościowe są niesamowitym narzędziem do generowania przychodu. W końcu każda obserwująca Cię osoba ma potencjał do tego, aby stać się Twoim klientem, a wraz z rosnącym przekonaniem na temat Twojego profesjonalizmu – dokonywać zakupów kolejnych produktów. Aktywność w social mediach można podzielić na dwie główne kategorie:

Działania bezpłatne (organiczne), czyli:

 • działania mające na celu budowę Twojego wizerunku;
 • zapełnianie Twoich profili treściami dobrej jakości;
 • nawiązywanie kontaktu ze swoją społecznością;
 • dzielenie się darmową wiedzą i poradami, które Twoja społeczność uzna za przydatne;
 • przedstawianie Twoich produktów oraz wywoływanie dyskusji na ten temat;
 • chwalenie się postępami Twoich podopiecznych;
 • nawiązywanie współpracy z innymi specjalistami z branży.

Działania płatne, czyli:

 • wychodzenie ze swoim produktem do szerszej społeczności;
 • pozyskiwanie nowych obserwujących.

Działania bezpłatne – jak zacząć?

Działania bezpłatne są kluczem do zbudowania biznesu online z prawdziwego zdarzenia. Wyobraź sobie, że masz do wyboru dwa e-booki dotyczące ćwiczenia w domu. Obydwa podobnej jakości. Jeden z nich jest oferowany przez trenera, który nie posiada własnej strony WWW, Fanpage’a, kanału na instagramie. Drugi udokumentował swój progress, swoje przemyślenia na temat diety, suplementacji oraz ćwiczeń, których dotyczy e-book.

Prawie wszyscy potencjalni klienci zdecydują się na zakup u trenera, który wzbudził w nich większe zaufanie oraz do którego wyników mogą aspirować. Skoro sprzedajesz produkt / szkolenie / konsultację dotyczącą zdrowego odżywiania, to warto zamieścić kilka postów na ten temat i pokazać, że Twoja wiedza jest rzetelna oraz, że znasz się na tym co robisz.

Pamiętaj – kontekst, który nadajesz swoim produktom ma znaczenie!

Jakie posty sprawiają, że potencjalni klienci chcą Cię obserwować?

Porady lub video treningowe:

Pokaż jak trenujesz i podziel się ze swoimi obserwującymi swoim podejściem do ćwiczeń w ramach wybranej grupy mięśniowej.

Porady dietetyczne:

Pokaż swoim podopiecznym w jaki sposób się odżywiasz. Z jakiego powodu wybierasz konkretne produkty, a po jakich posiłkach dobrze Ci się trenuje?

Przedstawienie Twojego stylu życia:

Trening to nie wszystko! Co robisz, aby odpoczęła Ci głowa? W jakie miejsca lubisz się wybierać? Może chcesz opisać jeden ze swoich legendarnych cheat day? Pokaż się od “ludzkiej strony” i zadaj społeczności pytanie na temat czynności, którą opisujesz w poście – może mają własne przemyślenia, albo także lubią ją wykonywać w wolnym czasie?

 Chwalenie się metamorfozami podopiecznych:

Pokaż, że Twoje treningi przynoszą rezultaty oraz, że jesteś dumny ze swoich podopiecznych. Od jakiego czasu z Tobą trenują i jaki rodzaj treningu wykonują dzięki Twoim poradom? Z jakimi wyzwaniami musieli sobie poradzić?

Zdecyduj się na pisanie jednego lub dwóch postów tygodniowo w ramach każdej z kategorii. To swojego rodzaju mapa tworzenia postów, która zdejmuje z Ciebie ciężar pytania “o czym mam dziś napisać?”.

Trochę dyscypliny i zanim się obejrzysz, Twoje tablice w mediach społecznościowych zapełnią się dobrym contentem.

Odpowiednie opisanie swojego produktu…

…oraz rozpoczęcie przygody z nadawaniem mu kontekstu w social mediach to dopiero początek przygody.

Zapoznaj się z drugą częścią artykułu “Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Pokażemy Ci, że jest inaczej!”, która przeprowadzi Cię przez metody generowania zainteresowania wśród Twoich obserwujących, czyli potencjalnych klientów: LINK DO DRUGIEJ CZĘŚCI ARTYKUŁU

 

Jesteśmy tu po to, aby Cię wspierać

Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań, możesz śmiało kontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Dzielenie się wiedzą jest naszą pasją.

Zespół Gym Planner

Wiola Gym Planner

Wiola Gym Planner

Fizjoterapeuta, trener personalny

Jak dobrze opisać (i sprzedawać) swoje produkty w internecie

Jak dobrze opisać (i sprzedawać) swoje produkty w internecie

Wyróżnij się na tle konkurencji, czyli jak dobrze opisać (i sprzedawać) swoje produkty w internecie Założyłeś stronę w Gym Planner. Twoje social media hulają. Dodałeś też produkty, które oferujesz - ale cały czas nic się nie dzieje! To dobry moment, aby przyjrzeć się...

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 2

Sprzedawanie produktów w internecie jest trudne? Cz. 2

Pokażemy Ci, że jest inaczej! To druga część artykułu, który ma na celu pomóc Ci w skutecznym i bezbolesnym zarabianiu pieniędzy przez internet. Obydwie części niosą ze sobą dużą wartość. Jeżeli jeszcze nie zdążyłeś, to zapoznaj się z częścią pierwszą klikając tutaj:...

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com

Kontakt

Gym Planner
office@gymplanner.com